Náš příběh

NošeníDětí.cz se narodilo v květnu roku 2006. Na úplném začátku bylo jedno malé miminko nošené v šátku a jeho maminka, která chtěla při mateřské něco podnikat...

Pro synka jsem měla už před jeho narozením nachystaný doma šitý kanafasový šátek. Něco málo jsem na internetu o nošení četla, zdálo se mi to zajímavé, ale nechtěla jsem utrácet za něco neznámého. Spíš jsem si říkala, že to jen zkusím a uvidíme.

Když mu byly asi 3 měsíce, celkem intenzivně jsem vybírala nový, daleko lepší šátek, protože s tím kanafasovým to nebylo ono. A když se pak z Pepiho kolem jeho 6 měsíců stalo téměř samostatné miminko, začala jsem doma chodit od rohu k rohu a vymýšlet, co bych tak mohla... A protože tehdy nošení bylo ještě v začátcích a vybrat nějaký šátek nebylo vůbec jednoduché, nápad byl na světě.

Proč se nezabývat něčím, co mě baví? Proč nepomoci jiným maminkám, které taky chtějí o nošení miminek něco zjistit? Proč nevytvořit něco, co tu ještě není? V té době web specializovaný jen na nošení dětí neexistoval. 

NošeníDětí.cz

Začala jsem tedy pracovat na prvních jednoduchých internetových stránkách, šátky jsem nabízela a předváděla na pravidelných prezetacích. A na začátku roku 2006 se začalo pomalu rodit NošeníDětí.cz. Původně jen s několika značkami šátků, s jednoduchou fotogalerií s několika málo fotkami, s diskuzí, ve které se za půl roku objevil jeden příspěvek... Bylo to něco nového a dlouho trvalo, než se na ND začaly scházet maminky nejen kvůli samotnému výběru a nákupu šátku.

NošeníDětí.cz

Od té doby se změnilo hodně. NošeníDětí.cz se neustále rozrůstá a mění.

Nových značek šátků stále přibývalo, představili jsme českým maminkám elastické šátky. V obchodě už nejsou jen šátky, jako první jsme do ČR dovezli ergonomické nosítko - to už je dnes považováno za zcela běžný a způsob nošení. Během uplynulých 4 let se tu objevilo také mnoho speciálního nosičského vybavení - o bundách, vestách, kapsách se nám v začátcích ani nesnilo.

Z diskuze a z galerie se stalo místo setkávání maminek, které mají společnou zkušenost s nošením svých dětí, místo, kde se snad baví a kde mohou probrat své starosti a strasti - nejen nosičské. Přibyl bazar a aukce, seznam kurzů vázání, videogalerie, zkrátka snažíme se, aby vám tu bylo dobře a aby pro vás byly tyto stránky užitečné.

Co se ale nezměnilo je rodinné zázemí a "know how" NošeníDětí.cz. Syn už nošení odrostl, se svými 25 kily se poponese už jen výjimečně :) V roce 2008 se nám narodila další nosičská labužnice Věruška. Pokud pro mě do té doby bylo nošení doplňkem běžné péče, tak právě ona mě přesvědčila o nezbytnosti nošení, nošení milovala a také striktně vyžadovala. A nošení se stalo nedílnou součástí života s ní, prostředkem, jak zvládnout běžný život v přijatelně nehlučném prostředí :). Ale díky ní jsem si mohla dál hrát - zkoušet různé typy šátků, nosítek, vybavení... Díky ní se mohu udržovat stále v pomyslném centru nosičského dění a na nošení dětí jsem stále závislá - na nošení i na Nošení...

A čas stále letí. I mladší už nošení odrůstá, začíná chodit do školky a my máme další motivaci NošeníDětí vylepšovat, aby poskytovalo stále profesionálnější a lepší služby.

NošeníDětí.cz

Pokud máte ke stránkám jakékoliv připomínky, budu ráda, pokud nám je napíšete na email info@nosenideti.cz!

Za tým NošeníDětí.cz,

Věra Kalousková

NošeníDětí.czZákladní mezníky NošeníDětí.cz

září 2005
spuštění první internetové prezentace a začátek poradenství v Hradci Králové
léto 2006
spušení stránek NošeníDětí.cz - e-shop, diskuze a úplně jednoduchá fotogalerie
prosinec 2006
na trh jsme uvedli světově nejprodávanější elastické šátky Moby a také průkopníka ergonomických nosítek Ergo
únor 2007
první komentáře v diskuzi ne od mé osoby :)
únor 2008
objevili jsme pro vás vlněné termoprádlo pro děti i dospělé Cosilana
duben 2008
změna fotogalerie a možnost komentovat fotky
listopad 2008
možnost zadávat aukce
jaro 2009
stali jsme se výhradními distributory norských šátků Ellevill
květen 2009
přidali jsme videogalerii
září 2009
dovezli jsme pro vás první bundy pro nosící rodiče SusesKinder 3v1
listopad 2009
větší změna designu hlavní strany, změna loga, přidána horní půllišta
leden 2010
nový rozcestník návodů vázání
duben 2010 vylepšený bazar - třídění, možnost editace a vkládání fotek
září 2011
sestěhování skladu na fakturační adresu
duben 2012 kompletní redesign, zůstalo jen logo
červenec 2012
na trh jsme uvedli naše vlastní rostoucí ergonomické nosítko KiBi


 
 
info@nosenideti.cz
mobil: 737 810 265

Mgr.Věra Kalousková
503 03 Smiřice, Brigádnická 237